  • ISC1210ER330K
ISC1210ER330K
advertisement
Manufacturer No:
ISC1210ER330K
HK JDW NO:
873-ISC1210ER330K
Datasheet:
ISC1210ER330K
Description:
FIXED IND 33UH 115MA 5.1 OHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
ISC1210ER330K
    Select All
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.69mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    115mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    5.1Ohm Max
  • Max DC Current
    115mA
  • Frequency - Self Resonant
    14.5MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    30 @ 2.52MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Q Factor
    30
  • DC Current
    115mA
  • Height
    3mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±10%