  • ISD1750SYR
ISD1750SYR
advertisement
Manufacturer No:
ISD1750SYR
HK JDW NO:
576-ISD1750SYR
Package:
28-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Purchasing and Inquiry
ISD1750SYR Overview
A Surface Mount-axis is used to mount it to the PCB voice recorder online.Electronic recorder appreciate the 28-SOIC (0.295, 7.50mm Width)'s package.There is an Operating Temperature of 0°C~70°C TA supported by this online voice recorder.As a result, 2.4V~5.5V operates at a voltage.In addition to being easy to use, the ChipCorder? Series records and plays back voice without sacrificing any benefits.The system is able to deliver Automatic Gain Control, Volume Control.Integrating a Type Internal.Voice recorder online is 4kHz~12kHz samples per second that make up a sound.A signal from Analog - Single Ended, Microphone is input into an voice recorder online.On online voice recorder, the number Surface Mount is mounted.Materially packaged according to Tape & Reel (TR).
ISD1750SYR Features
Embedded in the 28-SOIC (0.295, 7.50mm Width) package
Operating temperature of 0°C~70°C TA
ISD1750SYR Applications
Step5Bar-code shipping tag
ISD1750SYR
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    28-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Feature
    Automatic Gain Control, Volume Control
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Voltage - Supply
    2.4V~5.5V
  • Interface
    Pushbutton, SPI
  • Oscillator Type
    Internal
  • Output Signal
    Analog - Single Ended, PWM Speaker Output
  • Duration
    33 ~ 100 Sec
  • Input Signal
    Analog - Single Ended, Microphone
  • Sampling Frequency
    4kHz~12kHz