  • ISL28006FHADJZ-T7
ISL28006FHADJZ-T7
advertisement
Manufacturer No:
ISL28006FHADJZ-T7
HK JDW NO:
391-ISL28006FHADJZ-T7
Package:
SOT-23-6
Datasheet:
ISL28006FHADJZ-T7
Description:
1 Channels 8.7mA per Channel 4.7μA 115 dB Instrumentational OP Amps 24V SOT-23-6
Quantity:
In Stock : 2292
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ISL28006FHADJZ-T7
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-23-6
  • Number of Pins
    6
  • Published
    2007
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - annealed
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Subcategory
    Operational Amplifier
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    12V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Output Type
    Voltage
  • Operating Supply Voltage
    24V
  • Temperature Grade
    AUTOMOTIVE
  • Number of Channels
    1
  • Max Supply Voltage
    28V
  • Min Supply Voltage
    2.7V
  • Operating Supply Current
    50μA
  • Nominal Supply Current
    62μA
  • Slew Rate
    0.67 V/μs
  • Amplifier Type
    OPERATIONAL AMPLIFIER
  • Common Mode Rejection Ratio
    115 dB
  • Current - Input Bias
    4.7μA
  • Output Current per Channel
    8.7mA
  • Input Offset Voltage (Vos)
    1.2mV
  • Voltage Gain
    26.02dB
  • Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
    105dB
  • -3db Bandwidth
    237 kHz
  • Length
    2.9mm