  • ISL28025FI60Z-T
ISL28025FI60Z-T
advertisement
Manufacturer No:
ISL28025FI60Z-T
HK JDW NO:
668-ISL28025FI60Z-T
Package:
16-WFBGA, WLCSP
Datasheet:
ISL28025FI60Z-T
Purchasing and Inquiry
ISL28025FI60Z-T Overview
There is a Tape & Reel (TR) package attached to it. It is offered in the 16-WFBGA, WLCSP package in order to save space. The mounting is done according to Surface Mount. In order for the system to function properly, the temperature must be kept at -40°C~125°C. As a result of its exceptional performance, it is an excellent choice for Digital Power Monitor. Having a voltage of 3V~5.5V allows for high efficiency. The device is powered by an analog IC POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT. There are 16 terminations in total. It reaches its peak at NOT SPECIFIED. The pin count is 16. The 3.3V supply voltage allows for high efficiency. 1.3mA current is supplied. Access to 1 channels is available. In order for the device to work normally, the supply voltage (Vsup) should remain above 3V. 5.5V is set as the maximum supply voltage. This circuit requires an input voltage of 0V~60V.
ISL28025FI60Z-T Features
16-WFBGA, WLCSP package
Mounting type of Surface Mount
ISL28025FI60Z-T Applications
  • Multi-purposed meeting room
  • Microprocessor system
  • Modem
  • Stage curtain
  • Electric lift
  • Data center
  • Telecommunications
  • Light
  • User-available push-button control panel
  • Automobile industry
Step5Bar-code shipping tag
ISL28025FI60Z-T
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    16-WFBGA, WLCSP
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e1
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    16
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Applications
    Digital Power Monitor
  • HTS Code
  • Voltage - Supply
    3V~5.5V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    16
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B16
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3V
  • Number of Channels
    1
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Voltage - Input
    0V~60V
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Current - Supply
    1.3mA
  • Height Seated (Max)
    0.66mm
  • Length
    2.16mm
  • Width
    2.16mm