  • ISU0248S15
ISU0248S15
advertisement
Manufacturer No:
ISU0248S15
Manufacturer:
XP Power
HK JDW NO:
906-ISU0248S15
Package:
14-SMD Module, 7 Leads
Datasheet:
ISU0248S15
Description:
ISU0248S15 datasheet pdf and DC DC Converters product details from XP Power stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 17468
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ISU0248S15
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    14-SMD Module, 7 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~95°C With Derating
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ISU02 (2W)
  • Size / Dimension
    0.75Lx0.59W x 0.34 H 19.1mmx15.0mmx8.6mm
  • Feature
    Remote On/Off, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Isolation
    1500V
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    134mA
  • Output Power
    2W
  • Height
    8.7mm