  • IUGN6-1-72-30.0
IUGN6-1-72-30.0
advertisement
Manufacturer No:
IUGN6-1-72-30.0
Manufacturer:
Sensata-Airpax
HK JDW NO:
734-IUGN6-1-72-30.0
Package:
Datasheet:
IUGN6-1-72-30.0
Description:
Circuit Breaker Magnetic Circuit Protectors 1Pole 30A 240VAC/80VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IUGN6-1-72-30.0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Panel, Screw
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    IUG
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    30A
  • Current Rating
    3A
  • Voltage - Rated AC
    80V