  • IXA70R1200NA
IXA70R1200NA
advertisement
Manufacturer No:
IXA70R1200NA
HK JDW NO:
401-IXA70R1200NA
Package:
SOT-227-4, miniBLOC
Datasheet:
Description:
DISC IGBT XPT-GENX3 SOT-227B(MIN
Step5Bar-code shipping tag
IXA70R1200NA
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    SOT-227-4, miniBLOC
  • Series
    XPT™
  • Part Status
    Active
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Input Type
    Standard
  • Power - Max
    350W
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1200V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    100A
  • Test Condition
    600V, 50A, 15 Ω, 15V
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.1V @ 15V, 50A
  • Gate Charge
    190nC
  • Td (on/off) @ 25°C