  • J7KN-18-01 230
J7KN-18-01 230
advertisement
Manufacturer No:
J7KN-18-01 230
HK JDW NO:
607-J7KN-18-01 230
Package:
Datasheet:
J7KN-18-01 230
Description:
RELAY CONTACTOR 18A 230V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
J7KN-18-01 230
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount, DIN Rail
  • Operating Temperature
    -40°C~60°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2002
  • Series
    J7KN
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Contact Form
    3PST-NO (3 Form A)
  • Coil Voltage
    230VAC
  • Switching Voltage
    400VAC -Max
  • Contact Rating (Current)
    18A