  • J7KNG-10-10 24D
J7KNG-10-10 24D
advertisement
Manufacturer No:
J7KNG-10-10 24D
HK JDW NO:
607-J7KNG-10-10 24D
Package:
Datasheet:
Description:
RELAY CONTACTOR 3PST 10A 24V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
J7KNG-10-10 24D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount, DIN Rail
  • Operating Temperature
    -40°C~60°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    J7KN
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Contact Form
    3PST-NO (3 Form A)
  • Coil Voltage
    24VDC
  • Switching Voltage
    400VAC -Max
  • Contact Rating (Current)
    10A