  • JHL0324S12
JHL0324S12
advertisement
Manufacturer No:
JHL0324S12
Manufacturer:
XP Power
HK JDW NO:
906-JHL0324S12
Package:
24-DIP Module, 7 Leads
Datasheet:
JHL0324S12
Description:
XP POWER JHL0324S12 Isolated Board Mount DC/DC Converter, Medical, Fixed, Adjustable, 1 Output, 20 V, 30 V, 3 W, 12 V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
JHL0324S12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    24-DIP Module, 7 Leads
  • Operating Temperature
    -20°C~80°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2015
  • Series
    JHL (3W)
  • Size / Dimension
    1.25Lx0.80W x 0.40 H 31.8mmx20.3mmx10.2mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP, UVLO
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    Medical
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Depth
    31.75mm
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    75%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Input (Max)
    30V
  • Max Output Current
    250mA
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Output Power
    3W
  • Current - Output 1
    250mA
  • Max Output Power
    3W
  • Max Input Voltage (DC)
    30V
  • Min Input Voltage (DC)
    20V
  • Height
    10.16mm