  • JLLN350.XXP
JLLN350.XXP
advertisement
Manufacturer No:
JLLN350.XXP
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-JLLN350.XXP
Package:
Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Datasheet:
JLLN350.XXP
Description:
FUS 300V F/A CLASS T 350A PLTD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
JLLN350.XXP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Bolt Mount
  • Package / Case
  • Series
    POWR-GARD® JLLN
  • Size / Dimension
    1.311Diax2.752L 33.30mmx69.90mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    Electrical, Industrial
  • Voltage - Rated DC
    125V
  • Current Rating (Amps)
    350A
  • Voltage - Rated AC
    300V