  • JLLN800.X
JLLN800.X
advertisement
Manufacturer No:
JLLN800.X
HK JDW NO:
461-JLLN800.X
Datasheet:
JLLN800.X
Description:
FUSE CRTRDGE 800A 300VAC/125VDC
Step5Bar-code shipping tag
JLLN800.X
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to JLLN800.X.
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Mount
    Bolt
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    POWR-GARD® JLLN
  • Size / Dimension
    2.063Diax0.874L 52.40mmx22.20mm
  • Type
    Electrical
  • Voltage - Rated DC
    125V
  • Current Rating (Amps)
    800A
  • Current Rating
    800A
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Approval Agency
    CE, UL
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Cartridge
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    200kA AC 20kA DC
  • Class Code
    T
  • Fuse Current
    800A
  • Length
    22.1996mm