  • JLLS1200XXP
JLLS1200XXP
advertisement
Manufacturer No:
JLLS1200XXP
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-JLLS1200XXP
Package:
Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Datasheet:
JLLS1200XXP
Description:
FUS 600V F/A CLASS T 1200A PLTD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
JLLS1200XXP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Bolt Mount
  • Package / Case
  • Published
    2013
  • Series
    POWR-GARD® JLLS
  • Size / Dimension
    2.626Diax5.272L 66.70mmx133.90mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    Electrical, Industrial
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Current Rating (Amps)
    1.2kA
  • Voltage - Rated AC
    600V