  • JRCW450U641Z
JRCW450U641Z
advertisement
Manufacturer No:
JRCW450U641Z
HK JDW NO:
342-JRCW450U641Z
Package:
9-DIP Module
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
JRCW450U641Z
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    9-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ORCA™ JRCW450U (450W)
  • Size / Dimension
    2.27Lx2.39W x 0.50 H 57.7mmx60.7mmx12.7mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    450W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    94%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Current - Output (Max)
    9.4A