  • JRW017A0B1
JRW017A0B1
advertisement
Manufacturer No:
JRW017A0B1
HK JDW NO:
342-JRW017A0B1
Package:
9-DIP Module, 1/2 Brick
Datasheet:
JRW017A0B1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
JRW017A0B1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    9-DIP Module, 1/2 Brick
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    JRW
  • Size / Dimension
    2.40Lx2.28W x 0.50 H 61.0mmx57.9mmx12.7mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    204W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    92%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Current - Output (Max)
    17A