  • JS203011JCQN
JS203011JCQN
advertisement
Manufacturer No:
JS203011JCQN
Manufacturer:
C&K
HK JDW NO:
174-JS203011JCQN
Package:
Datasheet:
JS203011JCQN
Description:
SWITCH SLIDE DP3T 300MA 6V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
JS203011JCQN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Actuator Length
    2.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Material
    Copper Alloy
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Actuator Material
    Polyamide (PA46), Nylon 4/6
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    JS
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    6V
  • Current Rating (Amps)
    300mA DC