  • JSE0824D15
JSE0824D15
advertisement
Manufacturer No:
JSE0824D15
Manufacturer:
XP Power
HK JDW NO:
906-JSE0824D15
Package:
16-DIP Module, 6 Leads
Datasheet:
JSE0824D15
Description:
DC/DC CONVERTER 15V -15V 8W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
JSE0824D15
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    16-DIP Module, 6 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2016
  • Series
    JSE08 (8W)
  • Size / Dimension
    0.94Lx0.54W x 0.31 H 23.9mmx13.7mmx8.0mm
  • Feature
    SCP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    8W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    13.7mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-MDMA-P6
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    265mA
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    265mA 265mA
  • Output Power
    8W
  • Voltage - Output 2
  • Max Output Power
    8W
  • Max Input Voltage (DC)
    36V
  • Min Input Voltage (DC)
    18V
  • Height
    7.874mm