  • JT255CF0026.000000
JT255CF0026.000000
advertisement
Manufacturer No:
JT255CF0026.000000
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-JT255CF0026.000000
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
JT255CF0026.000000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SaRonix-eCera™ JT
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    TCXO
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    2.8V
  • Supply Voltage
    2.8V
  • Frequency
    26MHz
  • Frequency Stability
    ±500ppb
  • Output
    Clipped Sine Wave
  • Base Resonator
    Crystal
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.8mm
  • Operating Frequency
    26MHz
  • Power Supplies
    2.8V
  • Max Supply Current
    1.5mA
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm