  • K101J15C0GF5WH5
K101J15C0GF5WH5
advertisement
Manufacturer No:
K101J15C0GF5WH5
HK JDW NO:
886-K101J15C0GF5WH5
Datasheet:
K101J15C0GF5WH5
Description:
Mono-Kap™ K 100pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
K101J15C0GF5WH5
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    100pF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    0.260 6.60mm
  • Length
    3.9878mm
  • Width
    2.4892mm