  • K102K15X7RF5TH5V
K102K15X7RF5TH5V
advertisement
Manufacturer No:
K102K15X7RF5TH5V
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-K102K15X7RF5TH5V
Package:
Radial
Datasheet:
K102K15X7RF5TH5V
Description:
1nF Ceramic Capacitor 10% Radial
Quantity:
In Stock : 1385
Step5Bar-code shipping tag
K102K15X7RF5TH5V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Height Seated (Max)
    6.5278mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    2.54mm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Weight
    124.000814mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.5mm
  • Voltage - Rated AC
    50V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Length
    30mm
  • Dielectric
    X7R
  • Voltage
    50V
  • Lead/Base Style
    Flat
  • Height
    4mm