  • K122K15X7RF5TH5
K122K15X7RF5TH5
advertisement
Manufacturer No:
K122K15X7RF5TH5
HK JDW NO:
886-K122K15X7RF5TH5
Datasheet:
K122K15X7RF5TH5
Description:
Mono-Kap™ K 1200pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
K122K15X7RF5TH5
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Capacitance
    1200pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    2.5mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Size Code
    1610
    Formed Leads
  • Diameter
    500μm
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.260 6.60mm
  • Thickness
    2.6mm