  • K151J15C0GF5TL2
K151J15C0GF5TL2
advertisement
Manufacturer No:
K151J15C0GF5TL2
HK JDW NO:
886-K151J15C0GF5TL2
Datasheet:
K151J15C0GF5TL2
Description:
Mono-Kap™ K 150pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 12469
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
K151J15C0GF5TL2
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Capacitance
    150pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    2.6mm
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Lead Length
    30mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    1308
  • Height Seated (Max)
    0.220 5.60mm