  • K182J20C0GK5TL2
K182J20C0GK5TL2
advertisement
Manufacturer No:
K182J20C0GK5TL2
HK JDW NO:
886-K182J20C0GK5TL2
Datasheet:
K182J20C0GK5TL2
Description:
Mono-Kap™ K 1800pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
K182J20C0GK5TL2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Mono-Kap™ K
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • HTS Code
  • Capacitance
    1800pF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Depth
    3.2mm
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Size Code
    2012
  • Lead Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.260 6.60mm
  • Length
    5mm