  • K20K0C-P09LCC0-450S
K20K0C-P09LCC0-450S
advertisement
Manufacturer No:
K20K0C-P09LCC0-450S
Manufacturer:
ODU
HK JDW NO:
546-K20K0C-P09LCC0-450S
Package:
Datasheet:
Description:
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line) 9 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk Push-Pull
Quantity:
In Stock : 2
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
K20K0C-P09LCC0-450S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Shell Finish
    Chrome over Nickel
  • Cable Opening
    0.157 ~ 0.177 (4.00mm ~ 4.50mm)
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Shell Material
    Brass
  • Insert Material
    Polyetheretherketone (PEEK)
  • Backshell Material, Plating
    Brass, Chrome over Nickel
  • Operating Temperature
    -40°C~120°C