  • K220J15C0GF5TL2
K220J15C0GF5TL2
advertisement
Manufacturer No:
K220J15C0GF5TL2
HK JDW NO:
886-K220J15C0GF5TL2
Datasheet:
K220J15C0GF5TL2
Purchasing and Inquiry
K220J15C0GF5TL2 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.With a voltage of 50V, it can operate.A capacitor's lead pitch is the distance between adjacent threads, and it is 2.5mm.
K220J15C0GF5TL2 Features
a size/dimension of 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V
K220J15C0GF5TL2 Applications
There are a lot of Vishay BC Components K220J15C0GF5TL2 applications of ceramic capacitors.
  • Power supply circuit
  • Mobile devices
  • Servers, PCs, tablets
  • General electronic equipment
Step5Bar-code shipping tag
K220J15C0GF5TL2
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    PCB, Radial, Through Hole
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Weight
    149.997327mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.6mm
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Lead Length
    30mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Voltage
    50V
  • Lead Style
    Straight
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.220 5.60mm
  • Length
    4mm
  • Width
    2.4892mm