  • K220K10C0GF5UL2
K220K10C0GF5UL2
advertisement
Manufacturer No:
K220K10C0GF5UL2
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-K220K10C0GF5UL2
Package:
Radial
Datasheet:
K220K10C0GF5UL2
Description:
Mono-Kap™ K 22pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
K220K10C0GF5UL2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    Mono-Kap™ K
  • Size / Dimension
    0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    22pF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Depth
    2.3mm
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    1409
  • Lead Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.205 5.20mm
  • Length
    3.6mm