  • K221J15C0GH53L2
K221J15C0GH53L2
advertisement
Manufacturer No:
K221J15C0GH53L2
HK JDW NO:
886-K221J15C0GH53L2
Datasheet:
K221J15C0GH53L2
Description:
Mono-Kap™ K 220pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
K221J15C0GH53L2
    WIRE
  • Weight
    149.997327mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    2.6mm
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    1610
  • Lead Style
    Straight
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.220 5.60mm