  • K272K20C0GH5TL2
K272K20C0GH5TL2
advertisement
Manufacturer No:
K272K20C0GH5TL2
HK JDW NO:
886-K272K20C0GH5TL2
Datasheet:
K272K20C0GH5TL2
Description:
Mono-Kap™ K 2700pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
K272K20C0GH5TL2
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    2700pF
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Depth
    3.2mm
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Lead Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.260 6.60mm
  • Length
    5mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C