  • K330K15C0GL53H5
K330K15C0GL53H5
advertisement
Manufacturer No:
K330K15C0GL53H5
HK JDW NO:
886-K330K15C0GL53H5
Datasheet:
K330K15C0GL53H5
Description:
Mono-Kap™ K 33pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
K330K15C0GL53H5
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitance
    33pF
  • Depth
    2.5mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Size Code
    1610
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    0.260 6.60mm
  • Length
    4mm