  • K393K20X7RH5TL2
K393K20X7RH5TL2
advertisement
Manufacturer No:
K393K20X7RH5TL2
HK JDW NO:
886-K393K20X7RH5TL2
Datasheet:
K393K20X7RH5TL2
Description:
Mono-Kap™ K 0.039μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
K393K20X7RH5TL2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.039μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    3.2mm
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Size Code
    2012
  • Height
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.260 6.60mm
  • Thickness
    3.2mm