  • K3HB-SSD AC100-240
K3HB-SSD AC100-240
advertisement
Manufacturer No:
K3HB-SSD AC100-240
HK JDW NO:
607-K3HB-SSD AC100-240
Package:
Datasheet:
Description:
PROC MTR 0-20MA/10VDC LCD PNL MT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
K3HB-SSD AC100-240
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Weight
    0.662lb 300.28g
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Published
    2002
  • Series
    K3HB-S
  • Feature
    Option Cards Available
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Process Meter
  • Voltage - Supply
    100V~240VAC
  • Ingress Protection
    IP66 - Dust Tight, Water Resistant
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Output Type
    Option Cards Available
  • Panel Cutout Dimensions
    Rectangular - 92.00mm x 45.00mm
  • Display Type
    LCD - Dual Color Characters, Backlight
  • Number of Characters Per Row
    5, 5
  • Measuring Range
    0 ~ 20mA, ±10VDC
  • Display Characters - Height
    0.560 14.20mm 0.192 4.90mm