  • K473K15X7RF5BH5
K473K15X7RF5BH5
advertisement
Manufacturer No:
K473K15X7RF5BH5
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-K473K15X7RF5BH5
Package:
Radial
Datasheet:
K473K15X7RF5BH5
Description:
Mono-Kap™ K 0.047μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
K473K15X7RF5BH5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Mono-Kap™ K
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.047μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Dielectric
    X7R
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    0.260 6.60mm
  • Length
    3.9878mm
  • Width
    2.4892mm