  • K473Z10Y5VF5TL2
K473Z10Y5VF5TL2
advertisement
Manufacturer No:
K473Z10Y5VF5TL2
HK JDW NO:
886-K473Z10Y5VF5TL2
Datasheet:
K473Z10Y5VF5TL2
Description:
Mono-Kap™ K 0.047μF 50V Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -30°C~85°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
K473Z10Y5VF5TL2
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
  • Tolerance
    -20% +80%
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.3mm
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Dielectric
    Y5V
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lead Style
    Straight
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Diameter
    500μm
  • Height
    3.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.205 5.20mm
  • Length
    3.6068mm
  • Width
    2.3114mm