  • K474Z20Y5VF5UL2
K474Z20Y5VF5UL2
advertisement
Manufacturer No:
K474Z20Y5VF5UL2
HK JDW NO:
886-K474Z20Y5VF5UL2
Datasheet:
K474Z20Y5VF5UL2
Description:
Mono-Kap™ K 0.47μF 50V Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm -30°C~85°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
K474Z20Y5VF5UL2
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    -20% +80%
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    3.2mm
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Dielectric
    Y5V
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lead Style
    Straight
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Diameter
    500μm
  • Height
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.260 6.60mm
  • Length
    5.0038mm
  • Width
    3.2004mm
  • Thickness
    3.2mm