  • K50-3C0E28.2240M
K50-3C0E28.2240M
advertisement
Manufacturer No:
K50-3C0E28.2240M
HK JDW NO:
428-K50-3C0E28.2240M
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
K50-3C0E28.2240M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
K50-3C0E28.2240M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    K50-3C, Kyocera
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    28.224MHz
  • Output
    CMOS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    15mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Height Seated (Max)
    0.063 1.60mm