  • K683Z10Y5VF5UL2
K683Z10Y5VF5UL2
advertisement
Manufacturer No:
K683Z10Y5VF5UL2
HK JDW NO:
886-K683Z10Y5VF5UL2
Datasheet:
K683Z10Y5VF5UL2
Description:
Mono-Kap™ K 0.068μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -30°C~85°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
K683Z10Y5VF5UL2
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    Mono-Kap™ K
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.068μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Depth
    2.3mm
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Y5V
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Lead Style
    Straight
  • Diameter
    500μm
  • Height
    3.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.205 5.20mm