  • KA78L15AZBU
KA78L15AZBU
advertisement
Manufacturer No:
KA78L15AZBU
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-KA78L15AZBU
Package:
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Datasheet:
KA78L15AZBU
Description:
Fixed KA78L15 PMIC TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Quantity:
In Stock : 16198
Step5Bar-code shipping tag
KA78L15AZBU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
  • Supplier Device Package
    TO-92-3
  • Operating Temperature
    0°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Base Part Number
    KA78L15
  • Voltage - Input (Max)
    35V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    100mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    15V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Temperature, Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    6mA
  • PSRR
    60dB (120Hz)