  • KAD2710C-17Q68
KAD2710C-17Q68
advertisement
Manufacturer No:
KAD2710C-17Q68
HK JDW NO:
668-KAD2710C-17Q68
Package:
68-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
KAD2710C-17Q68
Description:
10 Bit ADC KAD2710C 68-VFQFN Exposed Pad
Step5Bar-code shipping tag
KAD2710C-17Q68
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    68-VFQFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - annealed
  • Base Part Number
    KAD2710C
  • Configuration
    S/H-ADC
  • Number of Bits
    10
  • Input Type
    Differential
  • Architecture
    Pipelined
  • Number of Inputs
    1
  • Converter Type
    ADC, PROPRIETARY METHOD
  • Reference Type
    External, Internal
  • Data Interface
    LVDS - Parallel, Parallel
  • Voltage - Supply, Analog
    1.7V~1.9V 3.15V~3.45V
  • Voltage - Supply, Digital
    1.7V~1.9V