  • KAL10FB2K50
KAL10FB2K50
advertisement
Manufacturer No:
KAL10FB2K50
HK JDW NO:
762-KAL10FB2K50
Datasheet:
KAL10FB2K50
Description:
RES CHAS MNT 2.5K OHM 1% 12.5W
Step5Bar-code shipping tag
KAL10FB2K50
    Flanges
  • Housing Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.750Lx0.800W 19.05mmx20.32mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    2.5kOhm
  • Composition
    Wirewound
  • Max Power Dissipation
    12.5W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Style
    Solder Lugs
  • Lead/Base Style
    Solder
  • Height
    10.6934mm
  • Height Seated (Max)
    0.421 10.70mm