  • KAL10JB30R0
KAL10JB30R0
advertisement
Manufacturer No:
KAL10JB30R0
HK JDW NO:
762-KAL10JB30R0
Datasheet:
KAL10JB30R0
Description:
Res 30 Ohm 5% 10W 30ppm/C Aluminum Housed AXL Flange Mount Bulk
Step5Bar-code shipping tag
KAL10JB30R0
    Axial, Box
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    LUG
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Size / Dimension
    0.750Lx0.800W 19.05mmx20.32mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±30ppm/°C
  • Resistance
    30Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    12.5W
  • HTS Code
  • Power Rating
    10W
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Height
    9.9mm
  • Height Seated (Max)
    0.421 10.70mm