  • KAL50JB6R80
KAL50JB6R80
advertisement
Manufacturer No:
KAL50JB6R80
HK JDW NO:
762-KAL50JB6R80
Datasheet:
KAL50JB6R80
Description:
RES CHAS MNT 6.8 OHM 5% 50W
Step5Bar-code shipping tag
KAL50JB6R80
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Axial, Box
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    LUG
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    1.968Lx1.140W 49.99mmx28.96mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    6.8Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    50W
  • HTS Code
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    50W
  • Height Seated (Max)
    0.641 16.28mm