  • KB02KW01-5D12-JB
KB02KW01-5D12-JB
advertisement
Manufacturer No:
KB02KW01-5D12-JB
HK JDW NO:
558-KB02KW01-5D12-JB
Package:
Datasheet:
KB02KW01-5D12-JB
Description:
Industrial Panel Mount Indicators / Switch Indicators ROUND BLACK ONLY AMBER 12V CLR/AMBER
Step5Bar-code shipping tag
KB02KW01-5D12-JB
  • Voltage
    12V
  • Current
    20mA
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    11.60mm Dia
  • Lens Transparency
    Diffused
  • Lamp Color
    Amber
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    DC
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Panel Cutout Dimensions
    0.48 (12.19mm)