  • KB02KW01-5F12-JF
KB02KW01-5F12-JF
advertisement
Manufacturer No:
KB02KW01-5F12-JF
Manufacturer:
NKK Switches
HK JDW NO:
558-KB02KW01-5F12-JF
Package:
Datasheet:
KB02KW01-5F12-JF
Description:
SW PB ILLUM RND GRN CLR/GRN SLD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KB02KW01-5F12-JF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Published
    2010
  • Series
    KB
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    LED
  • Panel Cutout Dimensions
    0.48 (12.19mm)
  • Voltage
    12V
  • Current
    20mA
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    11.60mm Dia