  • KB16SKW01-5F12-AB
KB16SKW01-5F12-AB
advertisement
Manufacturer No:
KB16SKW01-5F12-AB
HK JDW NO:
558-KB16SKW01-5F12-AB
Package:
Datasheet:
KB16SKW01-5F12-AB
Step5Bar-code shipping tag
KB16SKW01-5F12-AB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Front, Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount, Front
  • Operating Temperature
    -25°C~50°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    KB
  • Published
    2011
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    1A AC/DC
  • Current Rating
    1A
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Square, Button
  • Switch Function
    On-On
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 12.30mm Dia
  • Color - Actuator/Cap
    Black (White Window)
  • Illumination Voltage (Nominal)
    12VDC