  • KB25CKW01-5F24-JB
KB25CKW01-5F24-JB
advertisement
Manufacturer No:
KB25CKW01-5F24-JB
HK JDW NO:
558-KB25CKW01-5F24-JB
Package:
Datasheet:
KB25CKW01-5F24-JB
Step5Bar-code shipping tag
KB25CKW01-5F24-JB
  • Mount
    Front, Panel
  • Operating Temperature
    -25°C~50°C
  • Packaging
    Tray
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    1A AC/DC
  • Orientation
    Vertical
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    1A
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 12.30mm Dia
  • Color - Actuator/Cap
    Clear (White Filter/Diffuser)
  • Illumination Voltage (Nominal)
    24VDC