  • KBJA1001-BP
KBJA1001-BP
advertisement
Manufacturer No:
KBJA1001-BP
HK JDW NO:
543-KBJA1001-BP
Package:
4-SIP, JB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KBJA1001-BP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    4-SIP, JB
  • Surface Mount
    NO
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Additional Feature
    UL RECOGNIZED
  • Technology
    Standard
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PSFM-T4
  • Number of Elements
    4
  • Configuration
    BRIDGE, 4 ELEMENTS
  • Diode Type
    Single Phase
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    10μA @ 100V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.1V @ 5A
  • Output Current-Max
    10A
  • Current - Average Rectified (Io)
    10A
  • Number of Phases
    1
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    150A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    100V
  • Breakdown Voltage-Min
    100V