  • KC-12/12VDC
KC-12/12VDC
advertisement
Manufacturer No:
KC-12/12VDC
HK JDW NO:
790-KC-12/12VDC
Package:
Datasheet:
KC-12/12VDC
Step5Bar-code shipping tag
KC-12/12VDC
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    PANEL MOUNT-THREADED
  • Published
    2013
  • Part Status
    Active
  • ECCN Code
    EAR99
  • Additional Feature
    RF RATED; SWITCH FUNCTION SPDT ALSO AVAILABLE
  • Contact Current(DC)-Max
    30A
  • Contact Voltage(DC)-Max
    15000V
  • Termination Type
    WIRE
  • Relay Type
    POWER/SIGNAL RELAY
  • Contact Current(AC)-Max
    30A
  • Contact (DC) Max Rating R Load
    30A@15000VDC
  • Contact/Output Supply Type
    AC/DC
  • Relay Action
    MOMENTARY
  • Relay Function
    SPST
  • Coil Voltage(DC)-Max
    12V