  • KC3225A40.0000C30E00
KC3225A40.0000C30E00
advertisement
Manufacturer No:
KC3225A40.0000C30E00
HK JDW NO:
428-KC3225A40.0000C30E00
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KC3225A40.0000C30E00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    KC3225A-C3, Kyocera
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    40MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    8mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm