  • KD1205PHS1.GN
KD1205PHS1.GN
advertisement
Manufacturer No:
KD1205PHS1.GN
HK JDW NO:
736-KD1205PHS1.GN
Package:
Axial
Datasheet:
KD1205PHS1.GN
Step5Bar-code shipping tag
KD1205PHS1.GN
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Size / Dimension
    Square - 50mm Lx50mm H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Power (Watts)
    1.5W
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.127A
  • RPM
    5800 RPM
  • Bearing Type
    Sleeve
  • Air Flow
    17.0 CFM (0.476m3/min)
  • Noise
    33.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.230 in H2O (57.3 Pa)