  • KDE1204PKV2 MS.A.GN
KDE1204PKV2 MS.A.GN
advertisement
Manufacturer No:
KDE1204PKV2 MS.A.GN
Manufacturer:
Sunon Fans
HK JDW NO:
736-KDE1204PKV2 MS.A.GN
Package:
Description:
FAN 40X40X20 12VDC VAPO
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KDE1204PKV2 MS.A.GN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    0.068lb 30.84g
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Material - Blade
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    MagLev® KDE
  • Size / Dimension
    Square - 40mm Lx40mm H
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    600mW
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.050A
  • Approval Agency
    CE, CUR, TUV, UL
  • RPM
    6200 RPM
  • Bearing Type
    Vapo-Bearing™
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    7.7 CFM (0.216m3/min)
  • Noise
    21.0 dB(A)
  • Voltage Range
    4.5V~13.8VDC
  • Static Pressure
    0.160 in H2O (39.8 Pa)